ترجیح منافع مردم در موضوع بیمه ها
۱۳۹۴\۰۹\۰۲ - ۴:۳۰ PM


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: درباره موضوع بیمه ها ، منافع مردم را بر هر چیز ترجیح می دهیم.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ دکتر سید حسن هاشمی در جمع خبرنگاران در حاشیه همایش" راهبری دیابت "افزود : تصور نکنند با برخی صحبت ها و حاشیه سازی ها در مورد اصول علمی که برای اداره نظام سلامت وجود دارد، کوتاه بیاییم.

وی گفت: هیچ وقت کاری نمی کنیم که بخواهیم راه درست را به مردم ، نادرست نشان دهیم و ارزش ندارد که به مردم خلاف واقع بگوییم.

وی گفت: نکته ای درباره حق بیمه تامین اجتماعی گفتم اینکه حق درمان بیمه تامین اجتماعی باید فقط در بخش درمان هزینه شود.

دکتر هاشمی افزود: آنهایی که علاقه مند به تحقیق و تفحص هستند، این کار را در حوزه بهداشت و درمان بکنند و ما نیز استقبال می کنیم.

وی گفت: افتخار می کنیم ارگانی تحقیق و تفحص می کرد و به مردم صادقانه گزارش می داد که چه بخشی از پولی را که کارگر و جامعه کارگری در 30 سال گذشته برای درمان پرداخت کرده است، در درمان صرف شده است؟ و این یک سوال ساده است و نیازی به حاشیه سازی نیست.

دکتر هاشمی افزود: آنچه ما در باره تجمیع بیمه می گوییم این است که بخش عمده کارگران در حاشیه تهران حضور دارند و در طول این سالها اگر پولی که بابت درمان توسط مردم به آن سازمان پرداخت شده است، برای درمان صرف شده بود اطراف تهران پر از بیمارستان بود.

وی گفت: بنابراین بگذارند ما سکوت کنیم و به صلاحشان نیست که ما خیلی صحبت کنیم.

دکتر هاشمی در پاسخ به پرسشی افزود: بارها اعلام شده است افرادی که وارد هر دوره ای از آموزش علوم پزشکی می شوند، حتما از طریق کنکور سراسری است و مطمئن باشند افرادی که با سابقه علمی امروز در وزارت بهداشت حضور دارند، در این مورد کوتاه نمی آیند.

وی گفت: یکی از مشکلات کاردان و کارشناس اتاق عمل است و چه شیوه ناپسندی است که امروز دانش آموز و دانشجو برای کشور تعیین تکلیف می کنند و این برای کشور درست نیست.

همایش دو روزه" راهبری دیابت" در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما در حال برگزاری است.


برچسب ها:
بهداشت ،

هاشمی ،

دیابت ،