ضرورت توجه به منافع توليد و مصرف کنندگان گاز
۱۳۹۴\۰۹\۰۲ - ۶:۲۷ PM


نخست وزير الجزاير توجه به منافع توليدکنندگان و مصرف کنندگان گاز را مورد تاکيد قرار داد.

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما، عبدالمالک سلال در نشست سران کشورهاي صادر کننده گاز در تهران با بيان اينکه الجزاير به عنوان عضو موسس مجمع کشورهاي توليد کننده گاز، تعهدات خود را انجام مي دهد گفت: حفظ منافع توليد کنندگان و مصرف کنندگان در تجارت و صنايع گازي روند خاص و مهمي دارد .


وي با اشاره به اينکه معتقد به ادامه مشورت ها و همکاري هاي کشورهاي صادرکننده گاز براي برداشتن قدم هاي بلند و توسعه اين صنايع هستيم افزود: ما بايد اهميت اين ماده خدادادي را درک کنيم و در رشد و توسعه اقتصادي از آن بهره ببريم.


وي با بيان اينکه بازار نفت تحولات شگفتي دارد و بايد موازنه بين عرضه و تقاضا باشد گفت: در بازار نفت بايد توليد به گونه اي باشد که نفت با قيمت مناسب عرضه شود تا به نفع توليد کننده و مصرف کننده باشد .


عبدالمالک سلال با تاکيد بر اينکه کنترل نکردن بازار گاز عوارض منفي دارد و باعث از بين رفتن ثبات کشورها مي شود افزود: بدون شک دنياي انرژي تحولات و نابساماني هاي زيادي دارد و امروز شاهد کاهش مصرف گاز هستيم و مي بينيم که عده اي به سمت انرژي هاي ديگر از جمله ذغال سنگ مي روند.


وي گفت: اين شتاب زدگي ها باعث تحولات بازار انرژي سنتي شده است و بايد برنامه هايي داشته باشيم تا شاهد استفاده از گاز باشيم .


سلال با بيان اينکه بايد در توسعه و رشد صنايع گاز، هوشيار باشيم افزود: بايد مشکلات را با مکانيزم هاي مدرن برطرف کنيم و هماهنگي خوبي در چارچوب مشخص داشته باشيم .


وي اضافه کرد: بايد از ظرفيت ها و تجربيات مشترک استفاده کنيم و تحولات بازار را نيز مد نظر داشته باشيم .


همچنين وزير انرژي ترينيداد و توباگو و وزير آموزش ليبي در اين نشست سخنراني کردند.


برچسب ها:
الجزایر ،

عبدالمالک سلال ،

گاز ،