تشکیل مجلس جوانان؛ ایده‌ای خوب و مترقی
۱۳۹۴\۰۹\۰۲ - ۴:۰۶ PM


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام کادرسازی را ضرورت آینده‌نگری و توانمندسازی نظام برای مشاوره امروز و مسئولیت‌پذیری فردا دانست و گفت: جوانان ایران اسلامی با توجه به شرایط زمان، برآنند تا فضایی برای اداره جامعه ترسیم کنند.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آقای هاشمی رفسنجانی در دیدار رئیس و جمعی از فعالان تشکیل مجلس جوانان ، با تشریح صفت «آینده‌ساز» برای جوانان، افزود: تفکرات واقعی اکثر جوانان بر پایه دلسوزی برای نظام و کشور است که با نگاه ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی درصدد آشنا کردن ملل جهان با واقعیت‌های ایران است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه «آینده کشور در دست جوانان امروز است»، گفت: در مملکتی که تقریباً همه موارد آن شورایی است و براساس رأی مردم اداره می‌شود، جوانان متفکر، نقش اساسی برای رشد آگاهی جامعه دارند.

وی وجود نهادهای مردمی و شوراهای متعدد را زمینه‌ای برای فعالیت بیشتر جوانان و تمرین مسئولیت‌پذیری در آینده دانست و با اشاره به تدوین «منشور جوانان» در دولت سازندگی، افزود: باید از قابلیت‌های علمی، تحقیقاتی، شور و اشتیاق و احساسات عقلانی جوانان در جهت تقویت پایه‌های کشور استفاده کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، حضور میلیونی جوانان در بسیج را ستود و با اشاره به سوابق بسیجیان در 8 سال دفاع مقدس، تأکید کرد: باید آن دریای مواج را با نگاه ملی و در راستای تحکیم نظام، تقویت کرد که اساس آن احترام به افکار عمومی است.

آقای هاشمی رفسنجانی با ارائه تحلیلی از تاریخ برخوردهای دیکتاتوری‌های مستبد و استثمارگر با افکار عمومی و تأکید بر اینکه جهان به سوی توجه به آراء اکثریت می‌رود، گفت: در این شرایط باید در انقلابی که با آرمان‌های امام راحل پیروز و براساس افکار اهل بیت(ع) تثبیت شد و ادامه یافت، به افکار عمومی توجه شود که تبلور اساسی آن در تفکرات جوانان است.

وی با تأکید بر اینکه «هیچ ‌کس نمی‌تواند فهم و آگاهی افکار عمومی را محدود کند»، به جوانان خاطرنشان کرد: در بحث‌ها و برنامه‌ریزی‌ها، خود را برای شرایطی آماده کنید که تصمیمات اساسی را مردم از طریق انتخابات می‌گیرند.

آقای هاشمی رفسنجانی با ابراز خوشحالی از حضور جوانان متفکر در بین طلبه‌ها و دانشجویان، گفت: پژوهش‌های عاقلانه، پل ارتباطی مطمئن بین حوزه و دانشگاه است تا با استفاده از ظرفیت‌های علمی جوانان، به آینده‌ای درخشان امیدوار باشیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تحلیل شرایط غمبار دنیای کنونی اسلام که خیل جوانان مسلمان را به جای تقویت پایه‌های دین، در تقابل هم و برای تضعیف شیعه و سنی قرار داده‌اند، تأکید کرد: باید زمینه‌های تعامل جوانان کشورهای اسلامی فراهم شود تا با شناخت همدیگر در جهت معرفی چهره واقعی اسلام بکوشند که پیامبر آن، پیام‌آور صلح و مهربانی بود.

وی ایده تشکیل مجلس جوانان را ایده‌ای خوب و مترقی دانست و به فعالان این طرح توصیه کرد که با نگاه علمی و ملی و به‌دور از تعصب‌های قومی، مذهبی و سیاسی‌بازی‌های باندی و جناحی، به کار خود ادامه دهند که مطمئناً مورد حمایت مسئولان دلسوز، جوانان کشور و قاطبه مردم قرار خواهند گرفت.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به جوشش جوانان در ایران، به ویژه تا یک دهه دیگر، گفت: باید برای استفاده از توان روز افزون جوانان برای بهتر کردن زندگی فردی و اجتماعی در کشور کوشید.


برچسب ها:
رفسنجانی ،

مجمع ،

جوانان ،