صادرات گاز طبیعی، مهمترین موضوع اجلاس سوم
۱۳۹۴\۰۹\۰۲ - ۵:۲۴ PM


رئیس جمهور گینه استوایی: مهمترین پیشنهاد این کشور به سومین مجمع کشورهای صادر کننده گاز تقویت و گسترش تولید و صادرات گاز طبیعی برای جلوگیری از افزایش دمای زمین است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ تئودور اوبیانگ در سومین اجلاس سران کشورهای صادر کننده گاز در سخنانی ضمن تشکر از مهمان نوازی دولت و ملت ایران و میزبانی در شهر زیبای تهران افزود: امیدوارم این مجمع عرصه هماهنگی هر چه بیشتر اعضا برای تولید بیشتر انرژی و منافع متقابل آنها باشد.


وی با اشاره به ذخایر عظیم گاز در مناطق مختلف کشور گینه گفت: گینه استوایی صاحب تجربیات بسیار خوبی در صنعت گاز است و توانسته به نحو احسن از این منابع استفاده کند.


اوبیانگ افزود: هم اکنون مجمع صادر کنندگان گاز به سکوی پرش قابل اعتماد و مستحکمی برای اعضا بدل شده و به طور مثال در گینه استوایی تنها شرکتی که متخصص در امر تولید و صادرات گاز است موفق به کسب دستاوردهای بزرگی شده است.


وی گفت: سومین اجلاس مجمع هم باید تمام تلاش خود را بر این موضوع بگذارد تا این نعمت خداداد را به نحو احسن به جامعه بین الملل تقدیم کند.


رئیس جمهور گینه استوایی با اشاره به اینکه خیلی از دارندگان منابع طبیعی گاز به خاطر سیاست های قدرت های بزرگ نتوانسته اند از این نعمت استفاده کنند افزود: اما نباید فراموش کرد که هر یک از این کشورها دارای حق مالکیت بر منابع خود هستند و این مجمع می تواند نظرهای این کشورها را به هم نزدیک کند.


وی انتقال تجربه و فناوری را از راههای نزدیک کردن مواضع کشورها به یکدیگر دانست و گفت: بویژه در این زمانه که با معضل گرم شدن کره زمین روبرو هستیم این مجمع باید در چارچوب کنترل قیمت گاز طبیعی و تجارت و تولید و صادرات این مشکل را کنترل کند.


اوبیانگ همچنین جذب دیگر کشورهای تولید کننده گاز به این مجمع را عاملی برای تقویت مجمع کشورهای صادر کننده گاز دانست و با اشاره به آمادگی کشورش برای همکاری با سایر کشورهای عضو از آنها دعوت کرد تا در صنعت گاز گینه استوایی سرمایه گذاری بیشتری کنند.


برچسب ها:
رئیس جمهور ،

گینه استوایی ،

اوبیانگ ،