حفظ انقلاب؛ با ایستادگی مقابل آمریکا
۱۳۹۴\۰۹\۰۲ - ۳:۱۹ PM


نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما مکلف هستیم این انقلاب را با همه وجود حفظ کنیم و برای این کار هیچ راهی جز ایستادگی در برابر آمریکا وجود ندارد.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین سعیدی در دومین همایش طلاب و روحانیون بسیجی حوزه‌های علمیه تهران با اشاره به هدف محوری امریکا در منطقه افزود: به علت ذخایر نفت منطقه خاورمیانه و تمدن غنی و ریشه‌دار و نیروی انسانی فراوان آمریکایی‌ها تصمیم گرفتند که با توسعه رژیم صهیونیستی، سلطه بر ذخایر نفتی خاورمیانه، جلوگیری از سقوط رژیم‌های منطقه و کنترل ایران به اهداف خود نزدیک شوند.

وی ادامه داد: آنها به دنبال این بودند که از محوریت ایران در منطقه خاورمیانه جلوگیری و هر کاری کنند تا ما از قدرت هسته‌ای برخوردار نباشیم، پشتیبان محور مقاومت در منطقه نباشیم و ارتباط استراتژیک‌مان هم با کشورهایی مثل عراق قطع شود تا آمریکا به اهداف خود برسد.

راهبردهای نظامی، فرهنگی و دیپلماتیک؛ 3 راهبرد آمریکا

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران سه راهبرد آمریکا را برای رسیدن به اهدافش راهبردهای نظامی، فرهنگی و دیپلماتیک دانست و اظهار کرد: پس از اینکه آمریکا نتوانست از طریق راهبرد تهدید و جنگ در طول هشت سال دفاع مقدس به جایی برسد و همچنین پس از اینکه از طریق تحریم‌ها که با فشار فراوانی بر ملت ایران دنبال شد و البته به جایی نرسید راهبرد مبتنی بر دیپلماسی را اعلام کرد تا با تعامل و پذیرش برخی از خواسته‌های ایران به اهداف خود برسد که البته این به معنای پایان شیطنت آمریکا علیه ایران نیست.

وی با طرح این پرسش که عوامل تغییر محاسبات در رویکرد آمریکا نسبت به ایران چیست؟ گفت: ناکارآمدی گزینه نظامی و نتیجه معکوس دادن تحریم‌ها سبب شد که آمریکا برای رسیدن به اهداف خود از گسترش حرکت هسته‌ای ایران جلوگیری کند و با طرح موضوع مذاکرات زمینه نفوذ را به عرصه‌های گوناگون کشورمان فراهم کند.

مهمترین هدف آمریکا؛ نفوذ به کشور

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به اینکه نباید در مذاکرات عزت، محوریت و اقتدار ایران قربانی شود، افزود: آمریکا مهمترین هدفی که دنبال می‌کند نفوذ به کشور است و این موضوع از طریق جنگ نرم که به استحاله فرهنگی یک ملت می‌انجامد پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: آمریکا با حمله نظامی امپراطوری شوروی را ساقط نکرد بلکه از طریق همین استحاله فرهنگی و تأسیس شعبه‌های مک‌دونالد به هدف خود که فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی باشد، رسید.

سعیدی افزود: ما باید نفوذ را بشناسیم و نگذاریم آمریکا از طریق عواملش در کشور با مهندسی افکار عمومی، بزک کردن چهره‌اش، بحرانی جلوه دادن وضعیت کشور و نیز تمرکز بر توافق به عنوان تنها کلید حل مشکلات، زمینه نفوذش را فراهم سازد.

سعیدی در پایان بر ضرورت سعه صدر دولت در برابر منتقدان گفت: اینکه مخالفان هسته‌ای را در کشور بزرگ جلوه دهیم و نگاه دولت به آنها سلبی باشد غلط است.


برچسب ها:
ولی فقیه ،

سپاه پاسداران ،

امریکا ،

روحانیون ،