تبعات قانونی و امنیتی ورود بدون روادید به عراق
۱۳۹۴\۰۹\۰۲ - ۴:۴۱ PM


سفیر ایران در عراق: مردم تحت هیچ شرایطی بدون روادید و گذرنامه برای ورود به عراق اقدام نکنند زیرا هرگونه ورود بدون روادید و گذرنامه زائران اربعین حسینی (ع) به خاک عراق تبعات قانونی و امنیتی برای خود آنان ایجاد می‌کند.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، حسن دانایی‌فر بعد از نشست با استاندار واسط عراق که در مرز مهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: برخلاف پارسال که در چنین مناسبت‌هایی گاه زائران ایرانی می‌توانستند با کارت ملی نیز به عتبات عالیات سفر کنند امسال این قانون برداشته‌ شده است و زائران حتما باید با دریافت روادید و همراه داشتن گذرنامه وارد این کشور شوند.

وی گفت: افزون بر مجازات قانونی که کشورعراق برای ورود غیرمجاز مصوب کرده، مساله افزایش مخاطرات امنیتی نیز برای ورود بدون گذرنامه مورد نظر است.

سفیر ایران در عراق درباره وضعیت عراق برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی گفت: در چند ماه گذشته مسوولان مرتبط دولت عراق نشست‌های مستمری برای آمادگی و هماهنگی استقبال از زائران برگزار کرده‌اند که سفارت ایران نیز در این نشست‌ها شرکت داشته است.

وی تأکید کرد: به‌ زودی تعداد 610 کامیون از طرف جمهوری اسلامی ایران برای کمک به موکب‌های مستقر در کشورعراق اعزام خواهند شد.


برچسب ها:
عراق ،

اربعین ،

سفیر ،